TEOLOG O ZNACZENIU IMPRIMATUR I NIHIL OBSTAT NADANYCH ORĘDZIOM „PRAWDZIWE ŻYCIE W BOGU”

Czy książki Vassuli nie posiadają kościelnej zgody na druk? Teolog o. Iannuzzi o znaczeniu Imprimatur i Nihil Obstat nadanych Orędziom "Prawdziwe Życie w Bogu”

link do artykułu

 

W odpowiedzi Panu Łukaszowi Kaźmierczakowi na jego artykuł „DYKTANDO PEŁNE BŁĘDÓW”

W 2007 r. ukazał się w 35 numerze „Przewodnika katolickiego” artykuł pana Łukasza Kaźmierczaka pt. „Dyktando pełne błędów. Kontrowersyjne objawienia”. Tytuł bardzo obiecujący, po którym moglibyśmy się spodziewać, że ktoś rzetelnie przyjrzawszy się Orędziom „Prawdziwego Życia w Bogu”, po 20 latach, odkąd były już wówczas w ponad 40 językach rozpowszechniane, dostrzegł liczne błędy, które postara się wymienić, aby ostrzec przed nimi nieroztropnych. Artykuł żyje w internecie swoim życiem od lat, budząc do dziś ostre dyskusje, a dane w nim zawarte nie są już przez Autora w jakikolwiek sposób uaktualniane ani komentowane. Internauci uzupełniają treści o wiele cennych uwag.

link do artykułu

 

PRAWDA O ANIELE STRÓŻU VASSULI I NIE TYLKO...

W czwartym numerze dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” 4(124) lipiec-sierpień 2013 ukazał się krótki, ale ważny w treści artykuł w dziale „Fałszywe oblicza aniołów” pt. Anioł – „Bajkopisarz”? Autorem jest pan Grzegorz Fels – a rzecz dotyczy Vassuli Ryden oraz jej anioła stróża Daniela. Słowo o Autorze Pan Grzegorz Fels jest katechetą w Rudzie Śląskiej, współpracował z pismem „Sekty i Fakty”, brał udział w organizacji sympozjów na temat sekt i nowych ruchów religijnych, a ostatnio opublikował książkę „Uwierzcie w Anioła” (2012). Główne zarzuty Autor zasadniczo skupia się na dwóch sprawach. Po pierwsze na rzekomym piśmie automatycznym, jakim miałaby się – jego zdaniem – posługiwać Vassula. Po drugie, na poprawkach sporadycznie naniesionych przez Vassulę do tekstu „Prawdziwego Życia w Bogu”, co miałoby sugerować, iż Orędzia nie pochodzą od Boga, lecz są jej wymysłem.

link do artykułu

 

WYGRANY PROCES Stowarzyszenia TLIG w obronie Vassuli  

Nie ma ekskomuniki - wygrany proces Stowarzyszenia TLIG w obronie Vassuli
Sekretarz Fundacji Prawdziwego Życia w Bogu przesyła oświadczenie Fundacji
Szanowni Państwo, Powiadamialiśmy już w naszych poprzednich oświadczeniach, że Vassula została niesprawiedliwie określona jako „ekskomunikowana” przez jej własny Grecki Kościół prawosławny. To niezgodne z prawdą oświadczenie zostało szeroko opublikowane w różnych mediach, głównie związanych z Kościołem, ale przede wszystkim przez wprowadzającą w błąd stronę o nazwie: www.infovassula.ch. Wymagało to decyzji belgijskiego sądu cywilnego, aby autorka tej strony, Maria Laura Pio Cafaro, przyznała, że to oświadczenie jest fałszywe...

link do artykułu