Ks. René Laurentin: Opuszczone Orędzia

Według oskarżyciela Vassula zniszczyła orędzia otrzymane w pierwszych miesiącach, a miała to uczynić dla zatajenia poważnych i nie wyjawionych dotąd błędów, jakie miały one rzekomo zawierać.

W rzeczywistości Vassula nic nie zniszczyła. Zachowała swoje pierwsze orędzia, dzięki którym rozpoczęło się jej chrześcijańskie nauczanie. Jednak jeszcze ich dotąd nie opublikowała. Zastanawia się nad uczynieniem tego w przyszłości. Orędzia te czytał i badał w Bangladeszu jej duchowy kierownik, ojciec James Fannan. Kapłan o błyskotliwej inteligencji, pokorze i obdarzony umiejętnością rozeznawania. Poddał ją zresztą surowym i zniechęcającym próbom.

Przy okazji zarzuca się Vassuli wykreślenia – minimalne zresztą! – w tekście już opublikowanym. Usiłuje się odnaleźć w pominiętych słowach jakiś opaczny sens.

O tych rzadkich wykreśleniach wiemy, ponieważ pierwsze osoby, którym Vassula zwierzyła się z faktu otrzymywania orędzi, zrobiły dla siebie ich fotokopie. Potem Chrystus poprosił o oddzielenie tego, co prywatne, osobiste, od tego, co jest przeznaczone dla wszystkich. Vassula dokonała tego podziału przed wydrukowaniem orędzi. Niczego nie ukrywała, ponieważ pierwsze fotokopie nadal są w rękach różnych osób, krążą pośród nich, karmiąc podejrzeniami inkwizytorów.