"Prawdziwe Życie w Bogu"

ALFABETYCZNY WYKAZ TEMATÓW


A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ź Ż


 

 

 M

 


 

MIŁOŚĆ BOGA DO NAS

 

 

 

BÓG, KTÓRY JEST MIŁOŚCIĄ, KOCHA NAS

 

19.05.87

 – Pragnę usłyszeć Twoje Imię.

– Jestem Miłością.

– Tak, będę pracować dla Miłości, mimo mojej nieudolności, zależąc całkowicie od Ciebie.

– Wiem, że beze Mnie jesteś zgubiona, umiłowana. Jesteś Moim kwiatem potrzebującym Mojego Światła.

– Jestem tak szczęśliwa!

 

7.09.86

– Ja, Bóg, kocham cię.

 

10.09.86

– Pokój niech będzie z tobą. Ja jestem Jahwe. Pouczam cię i przypominam, kto cię stworzył i kto cię pokochał. Pragnę twej głębokiej miłości. Kocham cię. Odczuj, że jesteś kochana. Będę cię bronił. Pocieszę cię.

 

25.01.87

– Moje dziecko, kocham cię za to, że Mnie posłuchałaś. Pójdź, chodźmy. Rozpoznaj Mnie i dotrzymaj Mi towarzystwa.

 

WIECZNY BÓG ZAWSZE NAS KOCHAŁ ODWIECZNĄ MIŁOŚCIĄ, ZANIM JESZCZE ZACZĘLIŚMY ISTNIEĆ

 

26.01.87

– Ja, Jezus, kocham cię odwiecznie. Posłuchaj Mnie i zawsze pamiętaj: Ja, Jezus Chrystus, twój Odkupiciel, kocham cię z głębi Mego Serca. Zbliż się do Mnie i posłuchaj Mnie. Chcę, abyś we Mnie złożyła całą swą ufność. Wierz we Mnie.

 

10.10.90

Miłość mówi. Miłość ofiarowuje. Miłość uzdrawia nawet takie rany, które wydają się nieuleczalne. Miłość pociesza tych, o których nikt się nie troszczy. Moja Miłość do was jest odwieczna i jestem znany ze stałości Mojego uczucia.

 

Sierpień 1990

Kocham cię miłością odwieczną. Stały jestem w Mojej Miłości do ciebie. Ty, który Mnie czytasz, pozwól Mi cię formować; a jeśli przyjmiesz Moje zasady, doprowadzę cię do Mnie, uczynię Moim dzieckiem i nauczę Mojego Prawa. Pocieszę cię tak, jak matka pociesza swoje dziecko. Miłość pragnie miłości.

 

23.05.90

Wybuchnijcie łzami radości, wy wszyscy, którzy Mnie słuchacie. Z odwiecznej Miłości lituję się nad wami. Winnice wypuszczą pędy w miejsce cierni i kolców. Pragnę ukazać Moją Świętość i Moją Mądrość, aby wymazać wrogość tej ery wobec Mojej Boskości i ich tak zwaną mądrość.

 

13.08.91

Ze Swego Tronu wasz Abba mówi wam: Kocham was wszystkich miłością wieczną. Bądźcie błogosławieni.

 

14.09.92

Ułożyłem Nowy Hymn Miłości, aby wam go zaśpiewać i dosięgnąć z nieba każde serce; aby was ocalić i przypomnieć wam Moją Odwieczną Miłość, którą mam do każdego z was.

 

5.10.92

Mój Święty Duch nauczy ich łagodności, która promieniuje ze Mnie, z głębokości Mojej Odwiecznej Miłości.

 

11.10.93

Nie, Ja nie pogardzam ubogimi ani nie lekceważę biednych, lecz przychodzę do nich z Moim Sercem w Dłoni, aby pokazać im, że Moja Miłość jest wieczna i że Moja Wierność trwa z pokolenia na pokolenie.

 

22.10.93

Moja najdroższa, nigdy nie wątp o Mojej Wiecznej Miłości.

 

1.08.95

Nie niepokój się sprawami tego świata. Wszystko to się zużyje, lecz Moja Miłość do ciebie pozostanie na zawsze i na całą wieczność.

 

1.02.95

Umiłowałem was od całej wieczności. Powróćcie do Mnie, a Ja powrócę do was. Siejcie miłość, aby zebrać plon miłości. Siejcie pokój, a odziedziczycie Mój Pokój.

 

8.02.95

Kocham was wszystkich miłością wieczną, a Mojego uczucia do was nie może wyrazić żadne słowo.

 

BÓG SWOJĄ MIŁOŚCIĄ OBEJMUJE KAŻDEGO CZŁOWIEKA

 

1.01.87

– Ja, Bóg, kocham was wszystkich. Powiększcie waszą miłość do Mnie.

 

30.01.87

– Sądziłam, że Ty wolałbyś cały czas być pomiędzy duszami zakonnymi, które zawsze dają Ci szczęście.

– Vassulo, kocham Moje dusze poświęcone, Moich kapłanów i Moje zakonnice tak samo, jak inne Moje dzieci. Kocham wszystkich, również grzeszników i tych, którzy Mnie prześladują. Vassulo, zbliżam się do każdego nie patrząc na to, kim jest ani na wiedzę, jaką zdobył w czasie życia. Ja mogę wskrzesić umarłych Swoją władzą.

 

1.02.87

Kocham was wszystkich tak samo.

– Mówisz o duszach specjalnie wybranych!

– Czy nie jesteś duszą wybraną? Kocham was wszystkich.

 

BÓG NAS KOCHA POMIMO NASZEJ SŁABOŚCI I GRZESZNOŚCI, DLATEGO POMAGA NAM SIĘ ROZWINĄĆ I UŚWIĘCIĆ

 

28.01.87

– Ja jednak nie czuję się godna ani Ciebie, ani Twojej miłości i to jest słuszne!

– Jak możesz myśleć w ten sposób? Oddałem Moje życie za każdego, godnego czy niegodnego. Porzuć te myśli i przyjdź do Mnie. Wzywam cię, więc zbliż się do Mnie. Wypoczywaj we Mnie i nigdy się Mnie nie wypieraj. Kocham cię taką, jaka jesteś: biedną, bezsilną i winną. Zawsze ci mówiłem, że cię ukształtuję. Powinnaś dobrowolnie pozostawać w Moich rękach, a Ja cię uformuję w to, czym pragnę, abyś była. Przyjdź, umiłowana! Ja jestem z tobą i jestem twoim Świętym Towarzyszem, który cię prowadzi. Ja, Jezus Chrystus, wkrótce ciebie ukażę. Musisz przebywać pomiędzy ludźmi.

 

 

BÓG OTACZA NAS SWOJĄ PRAWDZIWIE OJCOWSKĄ MIŁOŚCIĄ, KTÓREJ CZĘSTO NIE ODWZAJEMNIAMY

 

12.10.86

Oprzyj o Mnie swą głowę i odczuj, jak Ja cię kocham. Ty jesteś Moją córką, Ja jestem twoim Niebieskim Ojcem i błogosławię cię. Jesteś Moja. Ja jestem Jahwe i nie pozwolę nikomu wyrządzić ci krzywdy. Odczuj, jaką miłością cię darzę. Posłuchaj Mnie. Patrzyłem, jak rosłaś od najwcześniejszego dzieciństwa. Trzymałem cię blisko Siebie i byłaś miła w Moich Oczach. Patrzyłem, jak rosłaś na podobieństwo dzikich kwiatów, które stworzyłem. Moje Serce napełniało się radością, gdy widziałem, jak żyjesz w Moim Świetle. Przebywałem blisko ciebie. Mój pączek zaczął kwitnąć. Nadszedł dla ciebie czas miłości. Odczuwałem cię i byłaś Moją radością. Odczuwałem twoje serce i błogosławiłem cię. Odczytywałem twoje pragnienia i lubiłem je odczuwać. Przebywałem blisko ciebie, aby pomóc ci zachować twoje piękno. Widziałem, jak kwitłaś. Zawołałem cię wtedy, lecz Mnie nie usłyszałaś. Zawołałem cię ponownie, ale Mnie zlekceważyłaś. Przychodziłaś Mnie czasem zobaczyć i Moje Serce radowało się na twój widok. Te kilka razy, gdy przyszłaś Mnie zobaczyć, przepełniła Mnie radość! Ja wiedziałem, że jesteś Moja, ale wydawało się, że ty zapomniałaś o Mnie. Nawet nie odczułaś nigdy, że jestem blisko ciebie. Mijały lata, twój zapach cię opuścił. Twoje listki wystawione na ostre, zimowe wiatry zaczęły opadać, główka schyliła się, a twoje płatki straciły aksamitną świeżość i piękno. Słońce powodowało więdnięcie, twoje uczucia kostniały. Posłuchaj Mnie: patrzyłem na ciebie z litością. Nie mogłem tego dłużej znosić. Podchodziłem do ciebie często, odczuwałem cię, ale byłaś zbyt oddalona, nie mogłaś Mnie rozpoznać. Nie rozpoznawałaś już Tego, który pochylał się nad tobą, obejmował cię i wzywał twoim imieniem. Płakałem nad twoim zanikającym pięknem, widząc, że tulę w ramionach biedne dziecko, na które żal było patrzeć. Na twój widok Moje Serce płakało, bo mogłem jeszcze dostrzec w twoich oczach słaby promyk miłości, miłości, jaką miałaś do Mnie kiedyś, w młodości. Podniosłem cię, twoje małe ręce przyczepiły się do Mnie. Poczułem ulgę widząc, że Moje dziecko potrzebuje Mnie. Zaprowadziłem cię do domu i uleczyłem cię całą Moją Miłością. Dałem ci wody dla ugaszenia pragnienia. Karmiłem cię i sprawiłem, że powoli wróciłaś do zdrowia. Ja jestem Tym, który cię uzdrowił. Ja jestem twoim Odkupicielem i będę Nim zawsze, nigdy cię nie opuszczę. Kocham cię. Ja, Bóg, nigdy nie pozwolę, abyś na nowo się zagubiła.

Spraw Mi teraz radość i pozostań ze Mną. Ja cię ożywiłem, umiłowana, wesprzyj się na Mnie, zwróć się do Mnie i popatrz na Mnie. Ja jestem Bogiem, twoim Niebieskim Ojcem. Zrozum, dlaczego jestem z tobą. Ja, Bóg, uczynię to samo z wszystkimi Moimi pozostałymi synami i córkami, bowiem wy wszyscy jesteście Moi. Nie porzucę ich, by zwiędli w słońcu. Ochronię ich i odnowię. Nie będę czekał aż staną się jak porozrzucane liście. Nie będę czekał na ujrzenie was spragnionymi. Pamiętaj, Ja, Bóg, kocham was wszystkich. Ja was wszystkich zjednoczę.

 

MIŁOŚĆ, KTÓRĄ CHRYSTUS KOCHA KAŻDEGO Z NAS, PRZEKRACZA WSZELKIE LUDZKIE WYOBRAŻENIE

 

3.03.87

– Uwielbiajcie Mnie zawsze. Kocham was wszystkich. Podejdźcie bliżej do Mnie, umiłowani. Moja Miłość do was głębsza jest niż wszystko, co możecie sobie wyobrazić.

 

MAMY NAŚLADOWAĆ W ŻYCIU WIECZNĄ MIŁOŚĆ BOGA

 

18.02.97

Ze Mną miłość nie ginie. Moja Miłość jest wieczna i pewna. Zatem spróbuj Mnie naśladować. Napełnij się Moją Miłością.