"Prawdziwe Życie w Bogu"

ALFABETYCZNY WYKAZ TEMATÓW


A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ź Ż


 

 P

 


 

POCIESZANIE

 

 

 

BÓG NAS POCIESZA I UMACNIA W TRUDNOŚCIACH

 

22.10.86

Ja jestem twoim Nauczycielem, Moje Pouczenia oświecą twoją duszę. Pozostań blisko Mnie. Vassulo, za każdym razem, gdy czujesz się nieszczęśliwa, przyjdź do Mnie, a Ja cię pocieszę, bo jesteś Moją umiłowaną. Nie chcę widzieć nieszczęścia żadnego z Moich dzieci. One powinny przychodzić do Mnie, a Ja je pocieszę.

 

JEZUS CHRYSTUS JEST NASZYM POCIESZYCIELEM, DO KTÓREGO POWINNIŚMY POWRÓCIĆ

 

4.04.87

Podczas mojego pobytu w Szwajcarii obserwowałam ludzi i styl ich życia. Wielu, jak wszędzie, ma codzienne problemy, niektórzy więcej niż inni. Wydaje się, że wielu jest niezadowolonych i zbuntowanych. Przed zbliżeniem się Boga nigdy tego nie zauważałam.

– Tak, Vassulo, chcę, abyś widziała wszystko. Chcę, abyś obserwowała i słuchała tego, co mówią. Jestem smutny słysząc i widząc Moje baranki. Dlaczego zapomnieli o Mnie, skoro Ja jestem ich Pocieszycielem? Mogę ich pocieszyć, oni mogą powrócić do Mnie.

 

RÓWNIEŻ DUCH ŚWIĘTY JEST POCIESZYCIELEM, KTÓRY OBDAROWUJE NAS DUCHOWĄ RADOŚCIĄ

 

21.10.86

– Ja, Jezus, kocham cię. Odżywiaj się Mną. Pozostań we Mnie. Jestem tu, by ci pomóc. Widzisz? Jestem w tobie, a ty jesteś we Mnie. Czy pamiętasz te słowa: «Nie zostawię was sierotami... Poślę wam Pocieszyciela, aby był z wami zawsze». Czy niektórzy z was sądzą, że was opuściłem? Łzy wyschną. Opuszczą was boleści. Cierpienia znikną. Przygnębienie zakończy się...

 

MATKA NAJŚWIĘTSZA TAKŻE PRAGNIE NAS POCIESZAĆ

 

8.01.87

Zapytałam Najświętszą Dziewicę:

– Co robię złego?

– O, Moja córko, jak jestem o ciebie zatroskana!

– Czy źle robię, gdy pragnę, aby inni kochali Boga i pokazuję im to orędzie?

– Nie, nie czynisz zła. Ja jestem Maryją, Matką Bolesną. Vassulo, jestem zawsze przy tobie. Bądź z Nami, przyjdź do Nas, aby dostąpić pocieszenia.

 

POWINNIŚMY SWOJĄ MIŁOŚCIĄ POCIESZAĆ BOGA, KTÓRY NAS POCIESZA

 

11.02.87

Będę blisko ciebie, żeby cię pocieszyć, gdy będziesz Mnie potrzebować. Jednak i Ja chcę zostać pocieszony za Moje Cierpienie.

 

MAMY POCIESZAĆ JEZUSA, PONIEWAŻ JEST CIĄGLE RANIONY

 

13.02.87

Pociesz Mnie, gdy proszę cię o pocieszenie, wielu z was bowiem Mnie rani. Tak wielka liczba grzechów, zasmucających Moją Duszę, popełniana jest codziennie. Poją Mnie goryczą i napełniają Mój Kielich boleścią. Jakże oni o Mnie zapomnieli! Vassulo, gdy Oblubieniec czuje się smutny, do kogo się zwróci, aby znaleźć pocieszenie, jeśli nie do swojej oblubienicy, która Go kocha?

– Pocieszę Cię, jak mogę, ale jak to zrobić? Ja, która, wiem o tym, że jestem tak niegodna. Prawdopodobnie przysparzam Ci niechcący troski, niezdatna i onieśmielona, aby mówić do Ciebie, przepełniona niegodnością!

– Wiem, że wszystko, co powiedziałaś, jest prawdą, ale czyż nie wybrałem cię znając twoje słabości? Kocham cię, Vassulo, i wszystko, o co Cię proszę to odpowiedź na Moją Miłość.

– Kocham Cię bardzo. Ty jesteś nieustannie w moich myślach. Żyję dla Ciebie. Kocham Cię, nie umiem określić jak bardzo, ale Ty, Ty możesz to zrobić. Mogę jedynie prosić Cię, abyś nauczył Mnie kochać Cię więcej, aby ta miłość nie miała już miary.

– Umiłowana, wesprzyj głowę na Mnie i pozwól Mi namaścić cię czystością, abyś stała się jednym z Moich kwiatów nasyconych Mną. Pójdź, Ja cię nakarmię, będziesz jadła z Mojej Dłoni. Nauczę cię, jak kochać Mnie bardziej.

 

NASZ SPOSÓB ŻYCIA POWINIEN BYĆ "POCIECHĄ" DLA ZNIEWAŻANEGO CZĘSTO BOGA, KTÓRY MIMO TO NAS POCIESZA I WZMACNIA

 

8.01.87

– Chcę Cię uczynić szczęśliwym, Jezu.

– Uczyń Mnie szczęśliwym nigdy Mnie nie pozostawiając; uczyń Mnie szczęśliwym kochając Mnie; uczyń Mnie szczęśliwym budząc Moje dzieci.

– Potrzebuję do tego Twojej siły, szczególnie, by zrealizować ostatni punkt...

– Popatrz na Mnie.

Popatrzyłam. Promieniująca z Niego siła otaczała Go jak aureola.

– Ja jestem Siłą. Pomogę ci. Bądź błogosławiona.

 

OKAZYWANA JEZUSOWI MIŁOŚĆ STANOWI WYNAGRODZENIE MU ZA DOZNAWANE ZNIEWAGI, ODRZUCANIE GO, ZAPOMINANIE O NIM, JEST PEWNĄ FORMĄ "POCIESZANIA GO"

 

29.01.87

Rzuć się więc w Moje Serce. Vassulo, za każdym razem gdy odczuwam twoje serce, znajduję kochające miejsce, na którym mogę złożyć Głowę. Czuję, że mogę liczyć na ciebie w dawaniu Mi odpoczynku. Ja, Jezus, kocham cię. Pamiętaj, że twoje cierpienia są też Moimi cierpieniami. Wesprzyj się dziś na Mnie i ofiaruj Mi całą twoją miłość. Potrzebuję pocieszenia.

Zaskoczyło mnie, że Jezus pragnie ode mnie pociechy.

– Jak mogę Cię pocieszyć, Panie?

– Pozwalając Mi odpocząć w tym kochającym miejscu. Jest dziś ktoś, kogo kocham, a kto na nowo Mnie zrani. Napełnij Mnie twoją pociechą.

 

POCIESZANIE JEZUSA DOKONUJE SIĘ PRZEZ NIESIENIE KRZYŻA TRUDÓW ZWIĄZANYCH Z NAWRACANIEM LUDZI I PROWADZENIEM ICH DO BOGA

 

29.01.87

– Co mogę zrobić, Panie, aby Cię pocieszyć?

– Pozwól Mi na nowo złożyć Mój Krzyż na tobie. Ulżyj Mi, daj Mi wytchnienie. Chcę, abyś go niosła dla Mnie, bo ci ufam. O, córko, nie zapieraj się Mnie już nigdy tak jak tamtego dnia!

– Przebacz mi. Już więcej tego nie zrobię. Czułam się tak niegodna, że uległam pokusie, by Ciebie odrzucić, a zawołać Twego sługę.

– O, córko, wiem. Jednak czy za was wszystkich nie oddałem Mego życia? Obciążam cię teraz Moim Krzyżem. Wkrótce uświadomisz sobie, jak ciężki jest Mój Krzyż. Przyjdę potem, aby ci ulżyć. To jest sposób, w jaki ty i Ja będziemy razem pracować. Będziemy sobie wzajemnie pomagać w ten sposób.